Otevřeno
ut–so 19:00 – 05:00

24/10 – 20:30

THE MIKE STERN BAND (USA)

  • jazz, fussion

MIKE STERN – el. guitar
LENI STERN – el. guitar / n’goni / vocals 
BOB FRANCESCHINI – sax
LINCOLN GOINES – el. bass
DENNIS CHAMBERS – drums        

Legendární Mike Stern, jeden z nejlepších kytristů své generace. Tentokrát s sebou dokonce přiveze svou manželku, kytaristku Leni Stern!

„Mike je prostě bebopový kouzelník, má neuvěřitelný jazzový cit. A tak stejně se pokládá i do žánrů rock a blues. Je na obou stranách hudebního spektra,“ říká vítěz Grammy, producent Jeff Lorber, který na desce Eleven z roku 2019 spojil svůj zvuk se Sternem.

Stern je uznáván jako jeden z největších jazzových kytaristů své generace. V roce 1993 byl časopisem Guitar player jmenován nejlepším jazzovým kytaristou a v roce 2009 byl zařazen mezi 75 nejlepších jazzových kytaristů všech dob.

Leni Stern byla časopisem Guitar Player vybrána mezi 50 nejsenzačnějších kytaristek. Časopis ji popsal jako hráčku, která se ve své snaze o dobrodružství vzpírá žánru! Míchá jazz se západoafrickými styly, často cestuje do Mali a Senegalu, kde mimo jiné vystoupuje se Salifem Keitou. Leni říká: „Hudba je jedním z nejpravdivějších a nejkrásnějších vyjádření lidského ducha, je o překračování hranic, rozpouštění tribalismu, spojování nás dohromady – pokud to dovolíme.“

Dennis Chambers je zázračné dítě, které začalo hrát na bicí jako 4leté. Je dobře známý pro svou rychlost a techniku jako perkusionista. Chambers hraje širokou škálu žánrů, i když je nejvíce spjatý právě s jazz-fusion, funkem a latinsko-americkými styly.

Bob Franceschini hraje na saxofon. Koncertoval, psal a produkoval pro umělce jako Tower of Power, Chaka Khan, Richard Bona, Paul Simon a Jennifer Lopez. Franceschini nahrál s Mikem Sterem jeho posledních pět alb, všechny jsou nominované na Grammy.

Lincoln Goines je baskytarista, skladatel i učitel a vyhledávaný sideman od popu, jazzu až po latino a world music. Od Carly Simon přes Sonnyho Rollinse po Paquita D’Rivera, Goines je dokonalý hudebník, který je zběhlý v jakémkoli hudebním prostředí. Díky své všestrannosti a plynulému stylu je aktivním a vyhledávaným muzikantem již déle než čtyři desetiletí.

Vstupné - 590 Kč stání v předprodeji / 700 Kč stání na místě, 790 Kč sezení

GoOut