Otevřeno
ut–so 19:00 – 05:00

13/05 – 20:00

Leon Hendrix, support: Tom Jegr & Gang

  • rock, blues rock
  • DJ Folteen

Pouze několik týdnů  po oslavách 80 let od narození legendárního kytaristy Jimi Hendrixe a po úspěšném loňském turné se vrací do České republiky se svou poctou tomuto geniálnímu muzikantovi, jeho o 6 let mladší bratr Leon se svou skupinou.

Samozřejmě bude celý večer věnován tvorbě nesmrtelného Jimiho a to v podání, jaké jsme ještě neměli šanci vidět.

Leon Morris Hendrix je americký malíř, kytarista a skladatel, který kromě toho, že se momentálně věnuje odkazu svého bratra, má na svém kontě také vlastní alba s Leon Hendrix Band. První vyšlo v roce 2002 pod názvem „Seattle Rain“, novější potom s titulem „Keeper Of The Flame“ o 4 roky později. V roce 2012 vyráží na své první rozsáhlé evropské turné, kdy koncertuje v zemích jako Velká Británie, Itálie, Polsko, Makedonie, Kosovo a dalších.

Společně s Leonem Hendrixem se do České republiky vrací úžasný kytarista, propagující již řadu let Jimiho nesmrtelnou kytarovou hru – Fulvio Feliciano. Rytmickou sekci tvoří baskytarista Marco D´Angelo (Leon Hendrix, Stan Skibby) a bubeník Pino Liberti (Uli Jon Roth, Buddy Miles, Marco Mendoza).

Před Leonem Hendrixem vystoupí v Brně známá výrazná kapela Tom Jegr & Gang, blues rocková kapela založená kytaristou, skladatelem, textařem a zpěvákem Tomem Jégrem. Frontman, kytarista, zpěvák, autor hudby a většiny textů, Tom Jégr (od r. 1982 kultovní hardrockový Krabat, od 1991 Charlie The Bomber aj.) realizuje v této formaci  (od r. 2006) svoji vlastní autorskou tvorbu. Jeho blues a rock jsou prožité až na dřeň, do hloubky a taky i trochu po moravsku. Kromě ryze českých textů je pro kapelu typické používání vintage nástrojů a aparátů. Každý koncert představuje průřez Tomovou hudební tvorbou, takže čas od času zazní i songy z jeho minulých formací.

Po více než půlroční pauze se kapela v roce 2023 představí poprvé v novém složení. Současnou sestavu tvoří Tom Jégr (kytary, zpěv), Ondřej Malina (kytary), David Kopečný (baskytary) a Luboš Eremiáš (bicí). 

Vstupné - 250 Kč předprodej / 300 Kč na místě / 350 Kč sezení

GoOut