Otevřeno
ut–so 19:00 – 05:00

19/09 – 20:00

IVAN KRÁL & Band (USA/CZ) – 10. NAROZENINY METRA! VYPRODÁNO!

  • Od 23:00 Metro DJ´s

Ivan je ve svojí generaci výjimečný tím, že chce na každém turné hrát nové songy,” říká kytarista Honza Ponocný. 

Nejvěhlasnější český rocker, tvůrce jediného světového rockového megahitu českého autora „Dancing Barefoot“, který nahrály takové veličiny jako Patti Smith, U2 nebo Simple Minds, popřeje Metru k desátým narozeninám!

Jeden z celosvětově nejslavnějších hudebníků českého původu, Ivan Král, v květnu oslavil sedmdesáté narozeniny. Nic však neslevuje ze svého pracovního a tvůrčího tempa. Svědčí o tom skutečnost, že se letos v září vydá na turné po českých klubech, které čítá hned sedm koncertních zastávek. Na nich zazní jeho největší hity, včetně těch, které v 70. letech napsal pro zpěvačku Patti Smith. Ten nejznámější, Dancing Barefoot, se dočkal sedmdesáti předělávek od různých interpretů včetně U2, Pearl Jam nebo Johnnyho Deppa a prestižní časopis Rolling Stone jej zařadil mezi 500 nejlepších písní všech dob.

Fanoušci však během turné uslyší i řadu mladších skladeb, včetně některých zcela nových, které Ivan Král ještě v letošním roce vydá u Warner Music na právě připravovaném novém albu. „Ivan je ve svojí generaci výjimečný tím, že chce na každém turné hrát nové songy. To je podle mě mimořádné a obdivuhodné, protože jako muzikant pořád žije a nikdy se nespokojí jen s prověřeným repertoárem. Díky tomu je pro mě každé turné s ním nové. Zrovna před pár dny mi volal, že by chtěl, abychom spolu napsali písničku, anebo abych pro něj něco napsal, což je pro mě opravdová výzva. Tak možná na poslední chvíli na zkouškách před turné ještě přichystáme něco naprosto nového,” říká kytarista Honza Ponocný (Meky Žbirka, Circus Ponorka), který je Ivanovým již tradičním spoluhráčem na českých pódiích. Mezi dalšími hudebníky doprovodné kapely pak budou například bubeník Martin Kopřiva  či baskytarista Jakub Vejnar

Ivan Král, spolupracovník světových hvězd, jakými jsou Iggy Pop, Patti Smith, John Cale, Debbie Harry nebo David Bowie, žije v USA již od roku 1966, kdy následoval své rodiče pracující ve službách OSN. V devadesátých letech se začal vracet do Česka a stal se vyhledávaným producentem, spolupracoval mimo jiné s Lucií, Garáží, Mňágou & Žďorpem nebo Jiřím Suchým. Přestože je známý především jako muzikant a hudební producent, za zmínku stojí také jeho filmařské počiny z New Yorku 70. let. Především pak snímek Blank Generations z roku 1976, zachycující zrození punkové scény.

Po koncertě párty se všemi Metro Djs!

Vstupné - 590 / 650 Kč stání, 790 Kč sezení (ve vstupném welcome drink)