Otevřeno
ut–so 19:00 – 05:00

20/10 – 20:30

Gerald James Clark (JAR)

  • blues, rock

Zpěvák a skladatel z Jihoafrické republiky, který v současné době buduje svou kariéru v Evropě. Jeho hudba je uhrančivá směs blues, rocku ale i melodického folkrocku s kořeny v tradičním africkém blues. Je v ní opravdovost, vášeň i dobrodružství – Geraldova velká inspirace. Síla vln při surfování, dny i týdny strávené na hřbetu koně mezi divokou zvěří a nezapomenutelná krása afrického kontinentu je vášní jeho hudby.

Gerald Clark procestoval a hrál ve více než čtrnácti zemích. Aktuálně žije střídavě v JAR a České republice. Nahrál pět úspěšných alb – deska Black Water získala mezinárodní ohlas a videoklip stejnojmenné písně nominaci na cenu hudební televize MTV (European Animation Award). Album Sweepslag bylo nominováno na cenu The South African Music Awards (SAMA). V roce 2016 získal Gerald Clark nominaci na nejlepší sólo projev na velkém jihoafrickém festivalu die Woordfees, kde byl srovnáván s jihoafrickou legendou Yvonne Chaka Chaka. V roce 2019 si ho vybrala společnost BBC pro hudební spolupráci na svých dokumentech.

Během své kariéry Gerald spolupracoval s mnoha vynikajícími muzikanty. Na jeho posledním albu Afrocoustic (2017) se podíleli legendární skladatel Barry van Zyl a hudebníci Carlos Santana, Robert Plant a Annie Lennox.

V České republice využil nabídky legendárního Garreta Duttona, alias G Love and Special Sauce a stal se jeho předskokanem. Stejně tak se dostal mezi poslední dva navrhované předskokany irské hvězdy Glena Hansarda.

Vstupné - 180 / 200 Kč