Otevřeno
ut–so 19:00 – 05:00

27/04 – 20:30

Engel Mayr Trio (A) + Band of Heysek(CZ)

  • heavy metal blues
  • DJ Kery

ENGEL MAYR hraje na kytaru v rakouské televizi každý týden, když vystupuje v legendární Late Night Show „Willkommen Österreich“ pořádané Stermann & Grissemann. Kromě toho, že sdílí pódium s velkými jmény jako Nena, Herbert Grönemeyer nebo Helge Schneider (abychom jmenovali jen některé), vystupuje na turné a nahrává jako klasické bluesrockové power trio velmi ve stylu Govt Mule, ZZ Top a Gary Moore a stal se rakouským Bluesrock Guitar Ambassador v minulých letech. Renomovaný německý hudební časopis „Gitarre & Bass“ kdysi nazval jeho hudbu „Heavy-Funk Bluesrock of Extra-Class“, když recenzoval jednu z desek Engela Mayra. V roce 2024 vychází nové album Engela Mayra „Heavy Metal Blues“ (TimeZone Records) a kytarista definuje nový druh bluesrocku s podladěnými bažinatými kytarami, přičemž se mu daří zůstat v tradici bluesové hudby. Žádné technické triky nebo velká produkce, jen „Drums, Bass & Fuzzy Guitars“.

Band Of Heysek je parta hejsků, kteří skládají a hrají vlastní živočišné, blues načichlé, syrově špinavé písně. Debutové album SHOVEL & MATTOCK (Indies Scope 9/2017) získalo velmi pochvalné recenze a otevřelo tím kapele brány klubů a festivalů. Na jaře 2019 nahráli v Orlických horách v dřevité atmosféře roubené chalupy své druhé album I’M GLAD I MET YOU (Indies Scope 9/2019), na kterém hostuje klávesový mág ze Sarajeva Omer Blentić a množství materiálu si dokonce řeklo o vydaní na vinylovém 2LP. 
Doprovázeli trojici bluesmanů z Mississippi (Kenny Brown, RL Boyce a Robert Kimbrough) na českopolském miniturné, reprezentovali se svým koncertním setem na jejich domovském festivalu v USA North Mississippi Hill Country Picnic, načež zavítali do nahrávacího studia ve Water Valley spolu se dvěma vzácnými hosty – Kenny Brown (dlouholetý spoluhráč RL Burnside) a RL Boyce (nominován v roce 2017 na cenu Grammy). Z nahrávací frekvence kapela připravila k vydání dvě samostatná alba, z nichž první „R.L. BOYCE & BAND OF HEYSEK feat. KENNY BROWN – JUKE MY JOINT“ vyšlo v dubnu 2020, druhé s názvem BAD IDEAS pak v listopadu 2020 opět u Indies Scope. V roli předskokana vystoupili před The Smokie (2015) či The Animals (2018). Zatím posledním „zářezem“ jsou příležitostná vystoupení v podobě doprovodné kapely anglického rockera Phila Shoenfelta.

Vstupné - 250/300,-