Otevřeno
ut–so 19:00 – 05:00

30/11 – 20:00

Dirty Loops

  • Světově známé śvědské trio virtuózních hudebníků proměňují popové hity v jedinečné jazz, funk, R&B a rock konverze.

Trio virtuózních hudebníků s nezaměnitelným zvukem! Švédští Dirty Loops proměňují popové hity v jedinečné jazz, funk, R&B a rock konverze. V současnosti jsou jednou z nejúspěšnějších švédských hudebních skupin a celosvětovým fenoménem. 

Dirty Loops založili v roce 2008 tři přátelé, Aron Mellergård, Jonah Nilsson a Henrik Linder. Projekt vznikl víceméně jako experiment, kdy cílem bylo vyzkoušet nové hudební možnosti a povznést se nad rámec toho, co bylo považováno za normu při klasických hudebních jammech. Po dvou letech přetváření populárních skladeb se kapela rozhodla nahrát coververzi písně „Just Dance“ od Lady Gaga na YouTube, s nadějí, že z toho kápnou jeden nebo dva koncerty. Dalši cover videa, která zveřejnili, už shlédly tisíce lidí a to nakonec vedlo k uzavření nahrávací smlouvy s Andreasem Carlssonem a Davidem Fosterem.

První album „Loopified“ vyšlo v roce 2014 a obsahovalo převážně původní písně. Po jeho vydání se Dirty Loops vyrazili na světové turné jako hlavní hvězdy a jako předkapela skupiny Maroon 5.
Dnes mají na kontě tři alba, včetně alba „Turbo“ z roku 2022 – společný projekt s Cory Wongem.